Kouzlo dovolené pod stanem

Kouzlo dovolené pod stanem

Dovolená pod stanem má svoje osobité kouzlo, kterému každoročně propadají tisíce lidí. Proto, abyste si dovolenou náležitě užili, je třeba se zaměřit na důkladnou přípravu. Nocování pod stanem je diametrálně odlišné od nocování pod střechou v pohodlí domova. Nikdy nevíte, jaké přijde počasí, což je vlastně asi tím největším problémem. Nicméně pro některé výletníky jsou stany a stanování neodmyslitelnou součástí letní dovolené, pokud mezi ně patříte, nebo se stanováním momentálně začínáte, právě vám je určen následující článek.

V prvé řadě je nezbytné vybrat správný stan

Ať už velikostně, či jeho vlastnostmi. Uvědomte si, kolik lidí v něm bude spát a v jakých podmínkách. Jestli se chystáte do oblastí, kde zřídka prší a noci jsou teplé, nepotřebujete špičkový stan. Na druhou stranu jestliže se chystáte do oblastí, kde je chladno a počasí se velmi často mění, měli byste vybírat stan z co možná nejkvalitnějšího a nejodolnějšího materiálu. Velikost stanu je různá. K sehnání jsou stany s předsíňkami, několika „místnostmi“, ale i klasické malé stany pro jednoho až dva lidi.

Další velice podstatnou věcí je spacák

Kouzlo dovolené pod stanemVíceméně zde platí stejná pravidla výběru. Nejdůležitějším kritériem při výběru spacáku je, do jaké nejnižší teploty je až určen. I toto kritérium byste měli řešit podle dané situace a předpokládaného využití. Pokud se se spacákem chystáte na delší túru, bude pro vás i neméně rozhodující jeho hmotnost a skladnost. Nikdo se nechce vláčet s neforemným a těžkým balíkem, a proto jsou žádanější lehčí a velmi skladné spací pytle. Pokud spací pytle využíváte často, není od věci si pořídit zimní a letní spacáky.

Pokud se vydáváte přímo na dovolenou pod stanem, neměli byste zapomenout na židle, stoly a jiné zařízení jako jsou vařiče atd. Všechny tyto věci neodmyslitelně k pohodlné dovolené patří. Při pořizování však vždy nezapomínejte na dobrou skladnost a celkovou nenáročnost údržby.

Kde však všechny tyto věci sehnat?

Jestliže sháníte kvalitní věci za příznivou cenu, jistě vás nadchne Gamisport. Všechno zboží si můžete pohodlně objednat na jejich e-shopu. Je to solidní firma, na kterou je opravdu spoleh. V jejich široké nabídce si musí vybrat skutečně každý. Objednat si zde můžete veškeré potřeby pro stanování, ale i sportovní oblečení, potřeby pro outdoorové sporty, sportovní výživu, ale i potřeby pro volný čas, jiné druhy sportů, nebo dokonce batohy a tašky.

Zbývá už dodat poslední důležité informace

A to sice, kam se na takovou dovolenou vlastně vydat? Jaké jsou nejoblíbenější destinace pro stanování? Po celé České republice najdeme nesčetně mnoho kempů, které rozhodně stojí zato navštívit. Jen v některých vás však okouzlí naprosto vše, včetně okolní přírody. Pokud hledáte místo, ve kterém nebude nouze o zajímavé výlety po okolí, vypravte se například do Českého Ráje, k Máchovu jezeru, nebo do Českého Švýcarska. Kempů je zde opravdu velká spousta. Dokonce zde najdete spoustu kempů na výborné úrovni a za přijatelnou cenu. Ve všech těchto destinacích jistě narazíte na spoustu zajímavých míst, které vám doslova vezmou dech. A věřte tomu, že opravdu nebudete vědět, kam dřív vyrazit.

Mohlo by se vám také líbit

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

S dodávkou se vydejte klidně až na kraj světa

S dodávkou se vydejte klidně až na kraj světa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *