Jak ochránit stan před promoknutím

Jak ochránit stan před promoknutím

Chystáte se o prázdninách pod stan, ale bojíte se deštivého počasí? Ano, déšť může pěkně znepříjemnit celou dovolenou, pokud je stan špatně naimpregnovaný, při sebemenším dešti se voda může dostat v podstatě kamkoliv. A jistě z vlastní zkušenosti víte, že to není nic příjemného, ani pohodlného. Prostředí uvnitř je pak nepříjemně vlhké, nehledě na promočené oblečení. Jak tedy ale správně stan naimpregnovat tak, aby ustál jakýkoliv déšť a uvnitř zůstalo sucho?

Firma NanoConcept přišla s revolučním systémem impregnace stanů. Jedná se o způsob impregnace za pomoci nanotechnologií. Jak se liší od klasické impregnace? Klasická impregnace funguje na bázi teflonu, vosku, oleje, nebo silikonu. Schopnost odpuzování vody v případě této technologie není tak vysoká. Oproti tomu nano impregnace má proti vodě, plísním i nečistotám o mnoho vyšší odpuzovací schopnosti. A samozřejmě i životnost této impregnace je výrazně vyšší.

Nano impregnace je řešením pro každý stan

Jak ochránit stan před promoknutímJejí hlavní výhodou je i to, že pokud váš stan není příliš odolný (nedokáže vzdorovat příliš vysokému sloupci vody), můžete snadno pomocí této impregnace zlepšit odolné vlastnosti vašeho stanu.

Nano impregnace funguje tak, že kolem vláken materiálu, ze kterého je stan vyroben, utvoří neviditelný film (právě z nano částic), který stan ochraňuje před nepříznivými vlivy. Tento efekt, který nano impregnace zajišťuje je nazýván efektem lotosového květu. Stan nepropustí vodu a zároveň se nezašpiní.

Další výhodou nano impregnace je, že i po impregnaci stan dýchá. Impregnace má totiž takové složen, že odpuzuje pouze vodu a vzduch naopak propouští dovnitř, tím tedy nedochází k zapařování a prodyšnost materiálu je zcela zachována.

Jak dlouho tedy ale impregnace na vašem stanu vydrží?

Řádově se udává, že po dobu několika týdnů, dokonce i měsíců. Oproti běžné impregnaci, která vydrží funkční na vašem stanu po dobu několika dnů, je to opravdový posun. Samozřejmě že záleží na četnosti používání, ale i tak je životnost tohoto produktu mnohonásobně vyšší.

Mohlo by se vám také líbit

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

S dodávkou se vydejte klidně až na kraj světa

S dodávkou se vydejte klidně až na kraj světa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *