Co vše zabalit, když jedeme pod stan

Co vše zabalit, když jedeme pod stan

Léto už klepe na dveře a období dovolených se blíží. Chcete-li se letos vyhnout luxusním hotelům a penzionům u moře, můžete vyrazit za dobrodružstvím do přírody pod stan. Kempování a stanování se mezi českými turisty dostává opět do popředí. Vedle stanu, spacáku a karimatky byste si měli s sebou přibalit i užitečné pomocníky na vaření a hygienu.

Nenahraditelným prvkem je stan. Výběru stanu byste měli věnovat dostatek času a úsilí, protože stan se stane v podstatě domem, v němž budete trávit letní dovolenou. A zničit si dovolenou kvůli nemístně vybranému stanu by byla velká škoda. Současně je stan poměrně nákladnou položkou a je dobré investovat své peníze rozumně.

Pomocník při vaření

Když se vydáváte pod stan, musíte počítat s tím, že v blízkosti možná nebude žádná restaurace. A když už bude, potom je dobré si spočítat, zda vás stravování v restauraci nevyjde pro celou rodinu příliš draze. Nejjednodušším řešením je zakoupit vařič a připravovat si snídaně, obědy i večeře sami. Současný trh nabízí plynové a benzinové vařiče, jichž je na trhu celá řada. Mezi oblíbené značky, jež vyrábí benzinové a plynové vařiče, patří MSR a Primus.

S tmou si poradí čelovky

Přes den vystačí denní světlo, večer rozpálené ohniště. Nicméně ohniště není plnohodnotnou náhradou světla. Ideální alternativou jsou svítilny, přičemž nejpraktičtější kategorií jsou čelovky. Ty se rozdělují na několik skupin podle použití. Ultravýkonné čelovky jsou vhodné při horolezectví, pracovní čelovky jsou ideální pro pracovní nasazení a signální čelovky jsou určené k nouzovému použití. Kdežto pro kempování se hodí kompaktní čelovky.

Mohlo by se vám také líbit

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

S dodávkou se vydejte klidně až na kraj světa

S dodávkou se vydejte klidně až na kraj světa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *