Co nového v Podkrušnohorském zooparku v Chomutově?

Co nového v Podkrušnohorském zooparku v Chomutově?

Především malí návštěvníci chomutovského Zooparku si už dávno zvykli na to, že absenci velkých zvířat, které jsou lákadlem ve většině klasických zoologických zahrad, vynahradí podkrušnohorský Zoopark mnoha pravidelnými i nepravidelnými akcemi pro malé návštěvníky a množstvím edukačních her, prolézaček, skluzavek, houpaček a dalších herních prvků.

Aktuality ze Zooparku

Tvář Zooparku se každým rokem trochu mění a vylepšuje. Proměnu doznala třeba vyhlídka naproti rybníčku. Letos v červnu v areálu také díky dětem zapojených do projektu Handmade Nature přibyly ptačí budky pro sýkorky, brhlíky, vrabce a sovu. Obyvatele Zooparku totiž netvoří jen zvířata ve výbězích a teráriích, ale i ptáci, drobní savci a bezobratlí mimo ně.

Možná jste si při návštěvě Zooparku všimli, že vlčí výběh s dětmi oblíbenou vlčí norou, je prázdný. Nebojte se, s vlky se v Chomutově počítá i do budoucna. Do starého poměrně malého výběhu se ale už nevrátí. Pro novou vlčí smečku se plánuje nový, větší výběh, který bude splňovat současné vysoké nároky na chov šelem. Snad budou vlci i návštěvníci s novým výběhem spokojení.

Poměrně výraznou změnou je i nová prezentace Zooparku, k níž patří nové logo s písmeny „obalenými“ zvířecí srstí či reklamní plakáty a upomínkové předměty s hlavními lákadly Zooparku – roztomilou pandou červenou, růžovým plameňákem, lstivou charzou a mlsným tuleněm či medvědem. Nové grafické ztvárnění budou mít i jednotlivé informační tabule u zvířecích výběhů. Další příjemnou novinkou je vstup zdarma pro chomutovské školky a školy.

Máme rádi mláďátka

Velbloudí rodiče Kuba a Matilda jsou jistě pyšní na svou dceru Odetu, která se má čile k světu a všechny návštěvníky jistě odzbrojí svou roztomilostí a dlouhými řasami.

Možná méně krásným mládětem, které si během léta mohou prohlédnout malí i velcí návštěvníci je sovice sněžní, která teprve časem vyroste do barvy a krásy svých rodičů. Mláďata se klubou a líhnou i v teráriích v dětské části zoo i v noktuáriu.

Mohlo by se vám také líbit

Pohodový celodenní výlet Ze Špindlerova Mlýna do Údolí Bílého Labe

Pohodový celodenní výlet Ze Špindlerova Mlýna do Údolí Bílého Labe

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Smrtonosné pasti tropického skleníku Fata Morgana v Troji

Smrtonosné pasti tropického skleníku Fata Morgana v Troji

Přírodní syslí rezervace v Mladé Boleslavi

Přírodní syslí rezervace v Mladé Boleslavi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *