Chrám sv. Marina v San Marinu

Chrám sv. Marina v San Marinu

Basilica del Santo Marino, v překladu Chrám sv. Marina v San Marinu, tedy hlavní kostel celého státu, rozhodně stojí za vidění. Pojmenovaný je po hlavním patronovi a zakladateli státu Marinusovi a vstup do něho je zdarma. Najdete ho na severovýchodním okraji města, na náměstí Piazzale Domus Plebis. Na tomto náměstí je v plné sezóně spousta stánků. Na náměstí a i v samotném kostele se koná řada nejen křesťanských oslav. Napravo od kostela najdete Chiesa di San Pietro.

Trocha historie

Stavba je zajímavá uvnitř, i zvenku. Jde kostel postavený v neoklasickém stylu s verandou a osmi zdobenými sloupy, ale první zmínky o něm můžeme datovat opravdu o mnoho století dříve. Neoklasická podoba kostelu je až z 19.století, kdy byl starý kostel zbourán a nahrazeno novým. Stavba začala 28. července 1826 a byla dokončena v roce 1838. Dne 5. února 1838 byl kostel slavnostně otevřen a bez mála o 100 let později povýšen do hodnosti baziliky.

Interiér

Interiér baziliky se skládá ze tří lodí, které jsou podepřeny šestnácti korintskými sloupy, které tvoří obrovskou ambulanci kolem půlkruhovité apsidy. Najdete zde také oltář s ostatky svatého Marína, historické varhany, četné obrazy a kříž s Ježížem zavěšený ze stropu.

Mohlo by se vám také líbit

Palazzo Pubblico – Vládní palác v San Marinu

Palazzo Pubblico – Vládní palác v San Marinu

Historické centrum San Marina v obrazech

Historické centrum San Marina v obrazech

Nejvznešenější republika San Marino

Nejvznešenější republika San Marino

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *