Bez cestovního pojištění do zahraničí neodjíždějte!

Bez cestovního pojištění do zahraničí neodjíždějte!

Pokud se chystáte na cestu do zahraničí, určitě pořád přemýšlíte, zda máte zařízeny všechny potřebné věci. Nezapomněli jste náhodou uzavřít cestovní pojištění? Možná si myslíte, že se nic nestane a vy ho nebude potřebovat. Na to ale rozhodně nespoléhejte. Nikdy nevíte, co se vám na cestách může přihodit.

Co vlastně je cestovní pojištění?

Cestovní pojištění je pojištění, které v sobě zahrnuje pojištění zdravotní, majetkové, rizikové a pojištění odpovědnosti za škodu. Jde o nepovinné pojištění, které je uzavíráno mezi zákazníkem a pojišťovnou. Vždy se uzavírá před vaší plánovanou cestou.

Co získám uzavřením cestovního pojištění?

Uzavřením cestovního pojištění získáte hlavně úhradu léčebných nákladů ve státních ale i v soukromých zdravotnických zařízeních, včetně úhrady spoluúčasti. Součástí každého zdravotního pojištění jsou i asistenční služby, odškodnění při vzniku úrazu a trvalých následků úrazu. Tento základ obsahuje každé cestovní pojištění. Pokud však budete mít zájem, můžete si cestovní pojištění rozšířit i o pojištění v případě poškození, zničení či ztráty zavazadel, vašich věcí a elektroniky.

Cestujete s vaším zvířecím miláčkem?

Můžete nalézt takové cestovní pojištění, díky kterému při cestování můžete zajistit možnou úhradu nákladů spojených s léčbou úrazů a nemocí zvířátka v zahraničí. Pojištění ale může obsahovat i náhradu za škodu, kterou by mohl váš domácí miláček způsobit.

Cestovní pojištění rozhodně není zbytečné

Uzavřením cestovního pojištění se můžete vyvarovat nechtěným velkým výdajům za potřebnou zdravotní péči v zahraničí. Nikdy přece nevíme, jestli nás na naší dovolené nezastihnou například žaludeční potíže, nebo nás nerozbolí zub. Bez uzavřeného cestovního pojištění se v těchto případech mohou náklady na léčbu pohybovat v řádech několika tisíců korun.

Mohlo by se vám také líbit

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

S dodávkou se vydejte klidně až na kraj světa

S dodávkou se vydejte klidně až na kraj světa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *