5 důvodů, proč vycestovat zrovna do Ruska

5 důvodů, proč vycestovat zrovna do Ruska

Rusko je malebná země, kterou si však spousta turistů spojuje spíše se socialismem. Ovšem na druhou stranu ukrývá zajímavé pamětihodnosti, kulturní dědictví a přírodní krásy. Stačí pouze vědět, jaká místa navštívit. Pokud uvažujete, že byste do země mnoha tváří vyrazili, ale stále si nejste jisti, dáme vám hned 5 pádných důvodů, proč do Ruska vycestovat.

1. Architektura se zlatem na každém kroku

Stačí se podívat na ruské pravoslavné chrámy, pro které je typická zlatá či modrá barva. Působivé je mimo jiné také speciální cimbuří. I když vás jako první napadnou, když se řekne ruská architektura, tamní kostely, nejsou to pouze kostely. Zavítejte do hlavního města, kde najdete takzvaný Kreml. Pod tímto názvem se skrývá opevněné sídlo s významnými budovami.

2. Lidé s přátelskou povahou

Pokud sledujete filmy, většinou jsou ruští obyvatelé vykreslovaní jako agresivní, nicméně je potřeba brát scény z filmu s nadhledem. Rusové jsou pohostinní, přátelští, usměvaví. V podstatě mají otevřenou náruč každému turistovi, a to zejména na venkově.

3. Ochutnáte místní kuchyni

Byl by hřích neochutnat místní kuchyni. Většina pokrmů se tvoří z ryb, jehněčího masa a zelí. Polévky bývají zejména se smetanou. Za zmínku rozhodně stojí šašlíky, což je něco na způsob ražniči, a bliny podobající se našim palačinkám. Jedním ze symbolů Ruska je vodka, která se zde pije opravdu hodně.

4. Za kulturou na balet

Jestliže máte rádi nějaké ty kulturní akce, doporučujeme zajít si na balet. Ruský balet je proslavený po celém světě. Určitě zavítejte do Velkého divadla v Moskvě, kde sice zaplatíte trochu více za vstup, ale zážitek stojí zato.

5. Příroda si vás podmaní

Popsat ruskou přírodu jednou větou je nemožné. Země je tak rozlehlá, že zde najdete různé vegetační pásy od tundry až po subtropické klima. I tak je příroda nádherná, a to v každém koutě Ruska. Působivé jsou například okolí řeky Volhy a horské masivy na Kavkazu.

Pokud se tedy chystáte do Ruska, nejprve si vyřiďte vízum, protože bez něj se do země nedostanete. Vízum Rusko vyřídíte dnes i přes internet.

Mohlo by se vám také líbit

O dovolené do Ruska přemýšlejte raději předem

O dovolené do Ruska přemýšlejte raději předem

Vízum do Ruska vyřizujte s předstihem

Vízum do Ruska vyřizujte s předstihem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *