4 výhody bambusového oblečení

4 výhody bambusového oblečení

Oblečení z bambusového vlákna má lehce odlišné vlastnosti v porovnání s běžnou bavlnou či syntetickými materiály. Jaké hlavní výhody nabízí bambus? Podívejte se na článek a přesvědčte se o tom, že tento typ materiálu je ideální na cestování a určitě by neměl chybět ve vašem kufru. Ideální pro každodenní nošení, cestování a sport? Ano! Bambusové oblečení má tu velkou výhodu, že se dá nosit každý den. Přirozené antibakteriální vlastnosti bambusového vlákna zabraňují nežádoucímu zápachu. To pomáhá eliminovat i problémy s ekzémy či jinými vyrážkami způsobovanými patogeny působícími na kůži. Při kontaktu s pokožkou se ani u citlivých osob neobjevují podrážděná místa a celkově se jedná o mnohem lepší volbu pro každodenní nošení v porovnání se syntetickými materiály. Díky tomu se bambusové oblečení hodí pro cestování, kdy vydrží poměrně dlouho svěží.

Výborná absorpce vody

Oblečení z bambusu má tu skvělou vlastnost, že dokáže absorbovat až o polovinu více vlhkosti než bavlna. Hodí se tedy skvěle na sportování a do teplého letního počasí. Oceníte i přirozenou lehkost a prodyšnost materiálu, kdy může pokožka volně dýchat a nezapařuje se. Při kombinaci s dalšími vrstvami oblečení se hodí i pro nošení v zimních měsících. Velmi výhodné absorpční vlastnosti oceníte zejména u ponožek a spodního prádla.

Měkké a jemné

Všechno oblečení vyrobené z bambusového vlákna je na dotek nesmírně jemné a hebké. Celý efekt se neztrácí ani při pravidelném a častém používání aviváží. U bambusového vlákna máte zajištěnou vysokou kvalitu během celého období nošení. Důležité je však dodržovat pokyny stanovené výrobcem. Při vybírání oblečení z bambusu si můžete volit i z poměrně široké nabídky barev, střihů a módních designů.

Dlouhá odolnost a životnost

Když si pořídíte neuvěřitelně jemné bambusové oblečení, už se ho nebudete chtít vzdát. Dobrou zprávou je, že se jedná o materiál s dlouhou životností. Údajně vydrží téměř třikrát déle ve velmi dobré kvalitě v porovnání s běžným bavlněným materiálem. To už je docela znatelný rozdíl.

Mohlo by se vám také líbit

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

S dodávkou se vydejte klidně až na kraj světa

S dodávkou se vydejte klidně až na kraj světa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *